Nu jau pagājuši divi gadi kopš pabeidzu augstskolu un katru rudeni kopš absolvēšanas bija sajūta “bāc – vajadzēja tomēr iet mācīties!”. Tā es nolēmu, ka šogad obligāti jāiestājās kaut kur, vēlams Rīgā un budžetā. Apskatīju variantus un secināju, ka LU pilnīgi nekā jēdzīga nav. Tad principā atlika tikai viens variants – RTU. Tur es atradu vairākas programmas, kas mani interesēja un izdomāju, ka tur arī pieteikšos.
Pieteikšanās process pilnīgi nesakārtots – internetā tikai daļēja informācija, principā lēmums par novirzienu jāizdara uz vietas pieteikšanās brīdī, jo iepriekš nav iespējams apskatīt novirzienus un mācību programmas. Lai nu kā – ar to tiku galā un gaidīju rezultātus. Izrādījās, ka budžetā tomēr netieku – nebija milzīgs pārsteigums... Ja kāds nezin, tad Rīgas Ekonomikas Augstskolā vērtēšanas sistēma ir pilnīgi savādāka kā citās augstskolās. Mums atzīmju skala ir no 0-200. 100 ir vajadzīgs, lai noliktu priekšmetu, par 140 ir pass with merit un par 160 ir pass with excellence. Parasti eksāmenos labākajiem ir kaut kur ap 170-180 un kopa virs 160 vidēji kādiem 15 cilvēkiem no 115 studentiem kursā. 160 tiek pārtulkots par 8.. Tātad 8 vai vairāk dabon ap 12% no studentiem... Domāju, ka ar šo arī ir skaidrs kādēļ mana vidējā atzīme bija ap 7 (precīzi neesmu noskaidrojis) un kādēļ es netiku budžetā.
Atgriežoties pie studēšanas... Kamēr izvēlējos sev studiju programmu un skatījos kādi priekšmeti varētu būt jāmācās kļuvu diezgan excited par visu to padarīšanu un priekšmeti izklausījās tiešām interesanti – tādi, kas varētu dot noderīgas zināšanas manā turpmākajā dzīvē. Tā nu beigu beigās izdomāju, ka ņemot studenta kredītu tā mācību maksa jau nemaz nebūs tik būtiska un izlēmu, ka iešu mācīties arī par maksu. Tātad tagad mācos profesionālo maģistru uzņēmējdarbībā un vadīšanā.
Šobrīd man nākas regulāri saskarties ar jautājumiem “kāda jēga mācīties RTU pēc REA?”, “kāda jēga vispār Latvijā mācīties maģistru?”, “kāda jēga maksāt par maģistru Latvijā?”, “vai tad tu vispār kaut ko jaunu tur iemācies?” un tādā garā... Jāatzīst, ka nedaudz šādi jautājumi ir izbesījuši, jo fakts, ka es mācos tomēr nozīmē, ka es tam redzu jēgu un ka man tas patīk, bet lai nu kā, tomēr ātrumā atbildēšu uz šiem jautājumiem pa vienam:
> Kāda jēga vispār Latvijā mācīties maģistru? – Tā kā es savu nākotni saistu ar dzīvi, darbu, uzņēmumu Latvijā kā arī esmu jau pamācījies ārzemēs, tad šobrīd nav nekādas vēlmes vēl uz gadu vai diviem šo vietu pamest. Tomēr – lielākā daļa draugu un ģimenes ir šeit. Tāpat, arī papildus kontakti man Latvijā noderēs..
> Kāda jēga mācīties RTU pēc REA? – Pirmkārt, šis ir profesionālais maģistrs. Kad esmu šeit jau sācis mācīties saprotu, ka mums REA tomēr bija ļoti akadēmiskas mācības. Jā – augstā līmenī, bet tomēr ļoti akadēmiskas.. Man patīk pamācīties latviešu valodā, uzzināt par reāliem noteikumiem, prasībām un arī piemēriem Latvijā.
> Kāda jēga maksāt par maģistru Latvijā? – domāju, ka šo jautājumu atbildēju jau nedaudz augstāk – tā mācību maksa tomēr nav nemaz tik liela, domāju, ka iegūtās zināšanas un kontakti atmaksāsies ātri vien.
> Vai tad tu vispār kaut ko jaunu tur iemācies? – jā, es šeit iemācos daudz jauna par reālu uzņēmējdarbības vidi Latvijā un mani tas interesē.
Kopumā divos vārdos varu uzrakstīt secinājumus: esmu priecīgs, ka nolēmu iet mācīties. Varbūt ir nedaudz nogurdinoši katru vakaru iet uz lekcijām, bet domāju, ka tas ir tā vērts. Vairāk par mācībām kādā citā rakstiņā drīzumā...
No comments:
Post a Comment